Site Kullanım Şartları

Tarih : 20.06.2017 tarihinden itibaren geçerli

KOZASTOR web sitesine(kozastor.com.tr) hoş geldiniz. Bu sayfa, KOZASTOR web sitesi’ ni ziyaret ve kullanım koşullarını içermektedir.

TANIMLAR:

KOZASTOR : KOZASTOR Perde Ürünleri İrfan BAŞTÜRK

Web Site / Site : KOZASTOR Perde Ürünleri İrfan BAŞTÜRK internet sitesi ”kozastor.com.tr”

Üye : KOZASTOR web sitesi üzerinden satın alma ve sipariş verme yetkisine sahip olan kurum/firma/kişiler

Kullanıcılar : Elektronik ortamdaki kozastor.com.tr web sitesi ziyaretçileri, üyeleri(bayileri)

Eğer bu sayfada belirtilen şartların herhangi biri sizin için uygun değilse lütfen kozastor.com.tr ve alt domain adreslerindeki siteleri kullanmayınız. Siteyi kullanmanız, herhangi bir sayfasına girmeniz ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formlardan birini doldurmanız bu sayfalarda yazılı şartları peşinen kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

 • Kullanım ve Güvenlik Kuralları

  Bu web sitesi internet ortamındaki herkesin erişimine açıktır. Tüm kullanıcılara sunulan bilgi ve görüntülere erişmek aksi belirtilmedikçe, satışta olan ürünler hariç ücretsizdir.

  Aşağıdaki yazılı durumlarda, web sitesi yönetimi kullanıcıların web sitesine erişim ve kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

  • Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgileri, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan bilgilerin siteye kaydedilmesi durumunda.
  • Web sitesinde yer alan çalışmaların ve içeriğin kısmen veya tümüyle kopyalanarak izin verilenden farklı amaçlarla kullanılması veya kullanılmaya çalışılması durumunda.
  • Üyelere verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılması durumunda (Şifresinin başka kişiler tarafından kötü niyet ile kullanılmasından da) doğrudan üyeler sorumludur. Aynı şekilde kullanıcılar, internet ortamında bir başkasının IP adresini, elektronik posta adresini, kullanıcı adını ve sair bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük kullanıcılar ’ye aittir.
  • Web sitesinin genel güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi durumunda.
  • Kullanıcının, kozastor.com.tr kampanyalarının, kozastor.com.tr ’nin satış sisteminin veya internet sitesinin herhangi bir açığından (teknik, vs.) faydalanarak, kozastor.com.tr’ ye zarar vermesi, haksız bir menfaat sağlaması, tekrarlanan uygulamalar yapması, gerçeğe uymayan fiilleri, kampanya veya satış koşullarında istenen şartları sağlamamasına rağmen, bunlardan yararlanması gibi kozastor.com.tr ’nin kampanyalarının, satış sisteminin veya web sitesinin kötüye kullanılmasının kozastor.com.tr tarafından tespit edilmesi durumunda, kozastor.com.tr’ nin kanunlardan doğan tüm haklarının yanında söz konusu işlemleri iptal etme; kullanıcıya hizmetlerini sonlandırma; satış sözleşmesini tek taraflı olarak derhal feshetme hakkı bulunmaktadır.
 • İçerik Kullanımı

  • kozastor.com.tr’ de sunulan görsel, yazınsal içerik kişisel kullanım içindir. Kozastor.com.tr içeriğinde yer alan bütün yazıların, grafiklerin, fotoğrafların, videoların, animasyonların seslerin her hakkı saklıdır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz ve kaynak göstermeden kullanılamaz. Bu web sitesinde yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya kozastor.com.tr’ nin izni olmadan link vermek yasaktır.
  • Ayrıca bu sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan ve her hakkı kozastor.com.tr ’ye ait olan yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.
  • kozastor.com.tr, her türlü eleştiriye açıktır. Sitemize iletilen tüm bu eleştiriler mülkiyetimizde olup, pazarlama amacıyla kullanılabilir.
 • Sorumluluklar

  • kozastor.com.tr ’yi ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Elde edilen bilgiler, “Gizlilik Kişisel Verilerin Korunması” prensiplerine bağlı kalmak kaydıyla, içerik bölümümüzü zenginleştirmek ve iyileştirmek amacı ile anket, reklam vb. konularda kullanılabilir. Bu durumda kozastor.com.tr den gelen bir e-bülten alacaksınız. Bülteni almak istemediğiniz taktirde bültenin altındaki “üyelikten ayrıl” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.
  • kozastor.com.tr üyesi, kayıt işlemlerini tamamlanıp elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile, elektronik posta adresini ve şifresini girerek kozastor.com.tr kendine has tanımlanan ek özellikler ile kullanmaya başlayabilir.
  • Üye kozastor.com.tr web sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile kozastor.com.tr ’nin hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk üye’ye aittir.
  • İşbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya kozastor.com.tr sitesinde bildirilen genel kurallara uymaması nedeniyle, kozastor.com.tr tarafından geçici veya sürekli olarak üye’nin kozastor.com.tr ’den yararlanması engellenebilir ve/veya üyeliği iptal edilebilir.
  • Üye, diğer üyelerin ve ziyaretçilerin kozastor.com.tr ’yi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlarla yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Verileri yanıltıcı hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi takdirde üyeliğinin sonlandırılacağı gibi bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.
  • kozastor.com.tr ile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve kozastor.com.tr tarafından önerilmektedir. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden ve hasar görmesinden kozastor.com.tr sorumlu tutulamaz.
  • Üye, kozastor.com.tr ’den kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz.
  • Üyeliği iptal etme ve hesap silme işlemi, müşteri tarafından kozastor.com.tr üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.
  • kozastor.com.tr ya da üyenin kendisi tarafından sonlandırılan üye hesabına ait her türlü kaydı kozastor.com.tr silip silmemekte serbesttir, üye silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.
  • Sitenin üyelerinin birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin sorumluluğundadır.
  • Aynı zamanda bu sitede ziyaretçilere bilgi sağlamak ve kolaylık sağlamak amacı ile yer alan linkler (farklı internet sitelerine yönlendiren bağlantılar) ile ilgili riskler ziyaretçilere aittir.
  • kozastor.com.tr kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, üyeliğinize bağlı olan bütün bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkına sahiptir.
  • Sitenin belirli yerlerinde bölüme özgü farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen ilgili kuralları kabul etmiş sayılır.
  • Üyelerimize ait bilgilerin gizliliğini korumaya yönelik prensip ve uygulamaları öğrenmek için lütfen “KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI” sayfasını ziyaret ediniz. ÜYE, servis ve hizmetlerimizden faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu katılım sözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. ÜYE işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle kozastor.com.tr’ nin uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin edecek olup, kozastor.com.tr, Üye’ nin sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için ÜYE’ye aynen rücu hakkını haizdir.
 • kozastor.com.tr’ nin Hak ve Yükümlülükleri

  • kozastor.com.tr, üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında, yararlandırılacağını, üyenin paylaşıma açtığı kişisel bilgileri dışındaki bilgilerin hiç bir şekilde yasal zorunluluklar hariç üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmayacağını kabul ve taahhüt eder. Üyenin kozastor.com.tr' nin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçlı girişimler ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya Resmi makamlardan, üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, kozastor.com.tr ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.
  • kozastor.com.tr taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. Kozastor.com.tr’ nin her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurmak, servisin içeriğini değiştirmek veya iptal etmek hakkı vardır. Üye işbu tasarrufu peşinen kabul eder. Kozastor.com.tr, yenilenmiş güncel kullanım şartlarını yine aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlanacak, gerek gördüğü takdirde elektronik posta ile üyeye bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, kozastor.com.tr yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak, kozastor.com.tr sitesinin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır. İşbu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri kozastor.com.tr sitesine göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın kozastor.com.tr tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir.
  • Üye/Kullanıcı, işbu üyelik ve kullanım koşullarını okuyup kabul ettikten sonra kendisine kozastor.com.tr tarafından gönderilecek her türlü ticarî elektronik iletilere, onay vermiş addolunacaktır. Bu kapsamda Üye/Kullanıcı, kozastor.com.tr tarafından kendisine, kişi müdahalesi olmadan çalışan faks, elektronik posta, kısa mesaj gibi otomatik arama sistemleri vasıtasıyla ya da başkaca diğer iletişim vasıtaları ile Üye/Kullanıcı’dan başkaca herhangi bir ön izin alınmaksızın bilgilendirme, pazarlama ve/veya reklam amacıyla elektronik ileti gönderebileceğini kabul etmiştir.
  • Üye/Kullanıcı dilediği zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin bu kullanım şartları kapsamındaki elektronik iletileri almaktan vazgeçebilecek olup; bunun için, kozastor.com.tr’ ye çağrı veya iletide yer alan iletişim bilgilerini kullanarak, bu yöndeki talebi iletmesi yeterli olacaktır. Kozastor.com.tr, vazgeçme talebinin kendisine kolay bir yolla ve ücretsiz olarak iletilmesini sağlayacak olup; talebin alınmasını müteakip kozastor.com.tr derhal bu talebin gereğini yerine getirecektir.
 • Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi

  Üye kayıt işlemini tamamladığı andan itibaren işbu sözleşmede belirtilen şartları kabul etmiş ve iş bu sözleşme yürürlüğe girmiş sayılır. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.

 • Yetkili Mahkeme ve Uyuşmazlıkların Çözümü

  Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

 • Tebligat Adresleri

  • kozastor.com.tr sitesi üyelerinden peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak üyenin kozastor.com.tr’ ye bildirdiği eposta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.
  • Taraflar, mevcut epostalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski epostalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.
  • Yine kozastor.com.tr ’nin üyenin kayıtlı eposta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirim e-postanın kozastor.com.tr tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra üyeye ulaştığı kabul edilecektir. ÜYE, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş bulunuyorsunuz.
Site Kullanım Şartları | Gizlilik